«حال آتنا وخیم است»

Share


با گذشت ۳۹ روز از اعتصاب غذای آتنا دائمی، زندانی سیاسی و فعال حقوق زنان و کودکان کار در زندان اوین، مادر او در گفت‌وگو با زمانه خبر از وخامت حال او داد و از همگان خواست تا صدای او باشند.

آتنا دائمی، زندانی سیاسی و فعال حقوق زنان و کودکان کار

آتنا دائمی در اعتراض به حبس تعلیقی خواهرانش از ۳۹ روز پیش تاکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد. معصومه نعمتی در گفت‌وگو با زمانه از کارشکنی مسئول بهداری زندان اوین و دادیار مرتبط با پرونده آتنا دائمی در روند درمان او خبر می‌دهد. به گفته معصومه نعمتی، آتنا دائمی وضعیت جسمانی  مساعدی ندارد و در آخرین تماس تلفنی خود از بالا آوردن خون به آن‌ها خبر داده است.

به گفته او مسئولین قضایی و امنیتی با خانواده این زندانی سیاسی به مثابه گروگان رفتار کرده‌اند و اعتراض و اعتصاب آتنا دائمی به این روند تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است. معصومه نعمتی همچنین معتقد است فضای متاثر از انتخابات پیش‌رو باعث کم‌توجهی به وضعیت فرزندش در روزهای گذشته شده است.

گفت‌وگو با معصومه نعمتی را بشنوید:

آتنا دائمی از صبح روز شنبه ۱۹ فروردین ۹۶ در اعتراض به صدور حکم برای خواهرانش انسیه و هانیه دائمی به حبس تعلیقی، در اعتصاب غذا به سر می‌برد و خواهان «اعلام و ابلاغ برائت» خواهرانش و «استرداد کفالت ضبط‌شده» از خانواده ‌است.

دی‌‌ماه سال گذشته سه عضو خانواده او، دو خواهر و یک شوهرخواهرش به دادسرا احضار شدند و یک ماه بعد، دادسرای شهید مقدس زندان اوین جلسه رسیدگی به اتهامات آنها را تشکیل داد. در حالی‌که حسین فاتحی، شوهر خواهر دائمی تبرئه شد، انسیه و هانیه دائمی به اتهام «ممانعت از اجرای حکم و توهین به مأموران نظام» با قرار کفالت ۴۰ میلیون ‌تومانی آزاد شدند. ۲۲ اسفند سال گذشته مجتمع قضائی قدس برای بررسی اتهامات آتنا دائمی و خواهرانش مبنی بر ممانعت از اجرای حکم و توهین به مأموران، مجدداً تشکیل جلسه داد. هر یک آنها در این دادگاه به سه ماه و یک روز حبس محکوم شدند که حکم خواهران آتنا یک سال تعلیق شد.

در همین حال ۱۸ نفر از زنان زندانی در زندان اوین نامه‌ای به دادستان تهران نوشته‌اند و در آن از اوضاع جسمانی آتنا دائمی ابراز نگرانی کرده‌اند. این نامه را نرگس محمدی، نازنین زاغری، مهوش شهریاری، گلرخ ایرایی و نسیم باقری به همراه دیگران امضا کرده‌اند و تاکید کرده‌اند که با اینکه وضعیت جسمانی این زندانی نامناسب است، پیگیری‌های خانواده و وکیل او نتیجه‌‌ای نداشته است.

بیشتر بخوانید: زنان زندانی درباره وضعیت ‌آتنا دائمی به دادستان تهران نامه نوشتند

شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه آتنا دائمی را به هفت سال زندان محکوم کرده است. او تاکنون و طی دو نوبت بازداشت و دستگیری نزدیک به دو سال را در زندان گذرانده است.

پیام حمایت جمعی از هنرمندان و فعالین حقوق بشر در حمایت از آتنا دائمی

مبادا فراموشش کنیمشیرین عبادی، مهرانگیز کار، مانا نیستانی، مجید کاظمی، شاهین نجفی، محمد تنگستانی، فرجام سعیدی، لیلی بازرگان، امید کشتکار#مبادا_فراموشش_کنیم#آتنادائمی#آتنا_دائمی#اعتصاب_غذا

Dikirim oleh Mohammad Tangestani pada 16 Mei 2017

 

در همین زمینه:

آتنا دائمی برای اجرای حکم ۷ ساله‌اش بازداشت شد

اعتصاب غذای آتنا دائمی در اعتراض به حبس تعلیقی خواهرانش

Share

کیهان و حمله‌ای دیگر به جامعه مدنی: جمعیت امام علی زیر ضرب

زمانه مدیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.